Savršeno momačko i devojačko veče

Pred Vama je možda i najvažniji dan u Vašem životu, dan koji će označiti novi ciklus i koji je zapravo početak zasnivanja sopstvene porodice i sopstvenog života sa izbornikom vašeg srca. Jedna velika promena, obaveza, ali i dan za nezaborav.

Dan Vašeg venčanja

Generacijama unazad, od samog nastanka braka, porodice su prenosile s kolena na koleno svoja iskustva deci i neretko, slušali ste o braku i lepe, ali i ružne stvari. Obaveze braka, znaju biti svakako i veliki teret, ali istovremeno i osećaj sigurnosti u životu kroz koji je ipak lakše koračati uz osobu koju volite. Snaga čiste emocije često prebrodi sve teškoće i od Vas učini jaču i sposobniju osobu. S druge strane, pomalo, brak Vas povlači u neki Vaš svet, često Vas udaljava od prijatelja i drugih članova porodice i postaje neki novi način života, ispunjen velikim obavezama, posebno kada se porodica proširi novim članovima.

Znajući sve to, znajući kolike obaveze su pred Vama, odgovornost i neizvesnosti , poželećete barem još jedan dan ostati vezani za vreme pre braka, vezani za način života do tada, vezani za prijatelje iz školskih, studentskih dana i poželećete da sa njima dan pre velike odluke, nazdravite u slavu novih okolnosti. Poželećete jedno nezaboravno veče koje će zapravo biti uvod u dan velike proslave.

Devojke će još jednom poželeti da okupe svoje najbolje prijateljice i snjima uz posebnu zabavu, razmene misljenja o samom vencanju i prisete se događaja iz prošlosti, a muškarci da u svojim pričama prošetaju godinama kada su kao slobodni uživali u pivu, utakmicama i izlascima. Naravno, sve je selektivno i relativno i zavisi od samog pojedinca, a istovremeno ne znači da ćete sa starim navikama prestati. Devojačke večeri vode poreklo iz Holandije, negde iz 16 veka u vreme početka feminističke revolucije i devojke su počele po uzoru, na do tada samo muškarce, da proslavljaju svoje, devojačko veče.

Danas, momačke i devojačke večeri održavaju se pretežno nedelju dana pre venčanja. Mladoženja i njegovi najbliži prijatelji s jedne, i mlada sa svojim prijateljicama s druge strane uglavnom prave zabavu, kada će se simbolično poslednji put pojaviti kao „slobodna“ ili „slobodan“. Organizaciju devojačkih i momačkih večeri najpre su započeli Spartanci, još  u 5. veku pre nove ere. Spartanci, koji su glasili za poznate vojnike, slavili su poslednje veče kao slobodni muškarci pred venčanje.

Proslava je bila ispunjena raskošnom gozbom, plesom i muzikom, a gosti su nazdravljali mladoženji, koji bi se tom prilikom zarekao da će bez obzira na stupanje u brak, ostati lojalan svojoj vojsci. Sada, kada posle toliko vremena pročitamo istoriju ovih događaja, shvatimo koliko se do danas u suštini simbolika nije mnogo promenila.

Za razliku od Spartanaca, Vi svakako nećete morati da se zareknete vojsci na vernost, ali svoju lojalnost podredićete partneru. Zabave su i danas ispunjene plesom i muzikom, ali i luksuzom, gozbom ili posebnom dekoracijom večeri, naravno sve u skladu sa potrebama i karakterom pojedinca. Suština je ostala nepromenjena, to je zapravo zaista proslava koja i dalje simbolizuje dane kada se zadnji put pojavljujete kao „slobodna devojka“, tj.“ slobodan muškarac“. Međutim, proslave se menjaju, prostor organizacije, dekoracija, pa i sama muzika, a zasigurno da su i fotografije, kao i način oblačenja, kao i drugi elementi, prilagođeni vremenu u kojem danas živimo. Sigurno da u 5 veku, kada je sve nastalo, budući mladenci nisu preko mobilnih telefona mogli da jedno drugom šalju istovremeno slike sa svojih pojedinačnih zabava ili da se uključe u „živ prenos“ događaja. Da li su devojačko i momačko veče simboličan oproštaj od „slobode“ ili veseli ulazak u „svet novih obaveza“, svakako tema je o kojoj mnogi razmišljaju različito, ali da je to jedan veseli i danas često praktikovani događaj, svakako. Nazdraviti bračnoj zajednici nije na odmet i to svakako treba uraditi na poseban način, uz posebnu dekoraciju, organizaciju i uz vesele prijatelje napraviti fotografiju i događaj za nezaborav!

RADNO VREME ZA PRAZNIKE:

31.12.
Od 08:00h do 18:00h

01.01.
NERADNI DAN

02.01
NERADNI DAN

06.01
Od 08:00h do 18:00h

07.01
NERADNI DAN

08.01
Od 12:00h do 22:00h